Dziękujemy, teraz zawsze będziesz na bieżąco!
Laboratorium sztucznej inteligencji (AI)
Gmina Godkowo podpisała z Ministrem Cyfryzacji umowę na nieodpłatne przekazanie sprzętu w ramach przedsięwzięcia „Wdrażanie inwestycji C2.2.1 Wyposażenie szkół w odpowiednie urządzenia i infrastrukturę ICT w celu poprawy ogólnej wydajności systemów edukacji, wskaźnik C13L Utworzenie laboratoriów sztucznej inteligencji (AI) lub laboratoriów nauk przyrodniczych, technologii, inżynierii i matematyki (STEM)”
Dzięki dofinansowaniu z UE do szkoły prowadzonej przez Gminę Godkowo trafi laboratorium sztucznej inteligencji (AI). W skład zestawu wchodzi:
- laptopy (15 dla uczniów +1 dla nauczyciela),
- jednostka centralna usług AI, katalogowych i plikowych (desktopowa stacja robocza),
- urządzenie sieciowe AP z WiFi,
- mobilna szafka na urządzenia z funkcją ładowania laptopów,
- zasilanie gwarantowane UPS dla jednostki centralnej,
- monitor interaktywny o przekątnej ekranu min. 75 cali (min. 188,5 cm) ze stojakiem,
- kamera HD USB wraz z mikrofonem oraz statywem (2 sztuki),
- oprogramowanie (1 komplet).
Otrzymany sprzęt trafi do Szkoły Podstawowej im. Bohaterów Westerplatte w Godkowie.
Przedsięwzięcie koncentrujące się na osiągnięciu wskaźnika C13L, zakłada wyposażenie co najmniej 16 000 szkół podstawowych i ponadpodstawowych w laboratoria sztucznej inteligencji (AI) lub laboratoria nauk przyrodniczych, technologii, inżynierii i matematyki (STEM), do końca roku szkolnego 2025/2026.
Na realizację zadania w ramach Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększania Odporności (KPO), Polska otrzymała dofinansowanie z Unii Europejskiej w wysokości 1 949 100 000,00 PLN