Logo Urzędu Gminy Godkowo

,,O mowie nienawiści i hejcie'' w SP Godkowo

Ocena 0/5

,,O mowie nienawiści i hejcie'' - pod takim tytułem i z wykorzystaniem książek o tym samym tytule, wydanych przez Fundację Humanity in Action Polska, które otrzymała nasza biblioteka, odbyło się spotkanie z uczniami kl. VII w Godkowie.

Mówiliśmy o tym, czym jest mowa nienawiści i czym jest hejt oraz czym się od siebie różnią. Porównywaliśmy swoje zapiski z pojęciami znajdującymi się w książce. Młodzież dowiedziała się kogo najczęściej dotykają te dwa zjawiska w polskim społeczeństwie, jakie konsekwencje prawne grożą osobom używającym mowy nienawiści lub hejtu, gdzie zgłosić się po pomoc, a przede wszystkim dlaczego należy reagować na mowę nienawiści i hejt. Tego wszystkiego i wiele innych ciekawych i bardzo potrzebnych informacji dowiedzieliśmy się dzięki tej wspaniałej książce, która powinna być włączona do lektur obowiązkowych. Uczniowie rozwiązali quiz i zaprezentowali swoje prace grupowe. Na zakończenie odbyła się dyskusja i podzielenie uwagami, spostrzeżeniami i wnioskami.

Te zajęcia uświadomiły młodym ludziom, że w ich najbliższym otoczeniu spotykają się często z mową nienawiści i hejtem i że od ich wiedzy, umiejętności i motywacji zależy, w jaki sposób mogą na te zjawiska reagować, przyczyniając się do rozwoju bądź regresu kultury praw człowieka w swojej społeczności.

 

Galeria zdjęć

Grupa młodzieży prezentująca plakaty z hasłami przeciwko hejtowi Grupki młodzieży pracujące przy ławkach szkolnych
powrót do kategorii
Poprzedni Następny
Spodobała Ci się informacja? Zostaw nam swoją opinię
- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!
Twoja ocena
Ocena (0/5)

Pozostałe
aktualności