„Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa” na lata 2021-2025 w Szkole Podstawowej w Godkowie
Pozytywne rozpatrzenie Wniosku z Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa na lata 2021-2025, sprawiło, że księgozbiór biblioteki szkolnej Szkoły Podstawowej w Godkowie został powiększony o 331 książek, na łączną kwotę 5.000 zł (w tym dofinansowanie z NPRC - 4.000 zł). Książki te stanowią inspirację do realizacji ciekawych przedsięwzięć wpisanych w pracę biblioteki szkolnej Szkoły Podstawowej w Godkowie i jej współpracę z Biblioteką Publiczną Gminy Godkowo.
Oto niektóre spośród wspólnie zrealizowanych zadań:
27.10.2021r. – włączenie się do akcji „Szkoła Pamięta”, organizowanej przez Ministerstwo Edukacji i Nauki, a uwrażliwiającej młodych ludzi na potrzebę pielęgnowania pamięci o tych, którzy odeszli, a zwłaszcza o ludziach związanych z historią naszego kraju i regionu. Pod opieką Pani Aliny Basaj i Pani Pauliny Basaj uczniowie zapalili znicze na grobach nauczycieli - Pionierów szkolnictwa na naszym terenie. Podczas zajęć bibliotecznych czytano i omawiano literaturę wprowadzającą w nastrój refleksji i zadumy na temat wojny, nie wykraczając poza bezpieczne obrazy i emocje. Obejrzano prezentację multimedialną o Januszu Korczaku i wykonano gazetkę pt.” Szkoła Pamięta”.
Za udział w akcji szkoła otrzymała pamiątkowy dyplom od Ministra Edukacji i Nauki.
29.10.2021r.-udział w II Międzynarodowej edycji VI Ogólnopolskiej akcji bicia rekordu w czytaniu na przerwie - „Przerwa na czytanie". Akcja cieszyła się dużym zainteresowaniem całej społeczności szkolnej, a odbyła się w 1867 placówkach z Polski i 14 innych państw. Za aktywny udział w akcji otrzymaliśmy podziękowania od Organizatora.
29.10.2021r. w Bibliotece Publicznej Gminy Godkowo odbyło się „Spotkanie przy świecach” z udziałem uczniów klasy VIII, a inspirowane utworem Adama Mickiewicza "Dziady" cz. II.
05.11.2021r. z okazji Dnia Postaci z Bajek –lekcja biblioteczna dla dzieci z oddziału przedszkolnego inspirowana treścią terapeutycznej książeczki z serii „Franklin”.
25.11. 2021r. odbyły się zajęcia z okazji Dnia Pluszowego Misia inspirowane treścią książki "Sześć Przygód w Stumilowym Lesie".
10.12.2021r. zajęcia biblioteczne w oddziale przedszkolnym inspirowane treścią książeczki dla dzieci "Zimowy staruszek". Chętne dzieci uczestniczyły w zrobieniu zdjęcia w "Fotobudce z Mikołajem".
25.11.2021-10.12.2021r.- czynny udział Szkoły i Biblioteki w realizacji zadań wynikających z kampanii „Biała Wstążka”- 2021. Filmy, bajki i książeczki terapeutyczne oraz plakaty uświadomiły uczniom, że reagowanie na stosowaną przemoc to nasz wspólny obowiązek.
15.12.2021 r. w Bibliotece Publicznej Gminy Godkowo odbyło się " Spotkanie przy stoliku" inspirowane treścią i przesłaniem książki Karola Dickensa " Opowieść wigilijna".
Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa rozbudził zainteresowanie czytaniem, stworzył nam możliwość realizacji wciąż nowych pomysłów, dzielenia się wiedzą, współpracy w grupie i zdrowej rywalizacji.
Alina Basaj- biblioteka szkolna Szkoły Podstawowej w Godkowie


Dodaj komentarz
- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!